258

Kulturní a informační služby města Přerova p.o.

Městský dům Přerov

Městský dům Přerov

10. 11. - 13. 1. 2023: Staré dřevo nerezaví

Staré dřevo nerezaví

Výstava obrazů a objektů: Tomáš Saavedra Komínek.
Vernisáž 10. 11. v 17 hodin


Přerovský rodák, malíř Tomáš Saavedra Komínek sice oslavil v letošním roce padesáté narozeniny, ale jeho výstava Staré dřevo nerezaví nebude v pravém slova smyslu retrospektivou, jak by se dalo očekávat. Bude spíše nahlédnutím do rozsahu jeho výtvarných aktivit a vyjádření.  Návštěvníci výstavy tak uvidí nejen autorovy malby, ale také grafiky, ilustrace a dřevěné plastiky. Srdečně vás zveme na zajímavou výstavu a setkání s autorem na vernisáži 10. listopadu v 17 hodin. 

Tomáš Saavedra Komínek: Staré dřevo nerezaví

Výstava přerovského rodáka Tomáše Saavedry Komínka (*1972), který v letošním roce oslavil padesáté narozeniny, není v pravém smyslu retrospektivou. Je spíše nahlédnutím do rozsahu jeho výtvarných aktivit a vyjádření. Návštěvníci výstavy tak uvidí nejen autorovy malby, ale také grafiky, ilustrace a dřevěné plastiky. 

Právě práce se dřevem, které se Tomáš Saavedra Komínek v současnosti profesně věnuje, dala výstavě název. Staré dřevo nerezaví. A je to právě dřevo, které se pro výtvarníka stalo metaforou a prostředkem reflexe běhu vlastního života. Dřevo a jeho hmatatelná existence, jeho vrstvy, letokruhy, svědectví organického růstu i dramatických zvratů, příběhy sledující linii ubíhajícího času. Dřevo, které umí stárnout krásně a s grácií, materiál, který je časem spíše zušlechťován než znehodnocen. 

Výstava bude k vidění od 10. listopadu 2022 do 13. ledna 2023 v přerovské výstavní síni Pasáž.


3.11.2022 11:51:56 | přečteno 129x | KIS města Přerova
 
Mapa webu
load