0

Kulturní a informační služby města Přerova p.o.

Městský dům Přerov

Městský dům Přerov

Básnické setkání s Martou Fox a Renatou Putzlacher-Buchtovou - 6. 3. 2014 v 17.00 hodin

Renata Putzlacher foto Wiesław Przeczek (1)

Městská knihovna v Přerově zve všechny zájemce na literární besedu a autorské čtení se spisovatelkami Martou Fox a Renatou Putzlacher-Buchtovou. Setkání s těmito autorkami se uskuteční v rámci mezinárodní spolupráce Městské knihovny v Přerově s polskou knihovnou v Kędzierzyn-Koźle na projektu s názvem „Fantasticky s literaturou“.

  • Termín: 6. března 2014 od 17.00 hodin

Beseda je pro všechny účastníky bezplatná. Těšíme se na vaši návštěvu.

O autorkách:

Marta Fox

Básnířka, autorka románů, esejistka. Vydala 40 knih (románů, povídek, básní, esejů).

Její básně byly přeloženy do angličtiny, němčiny nebo španělštiny. Mezi její nejznámější knihy patří Wielkie ciężarówki wyjeżdżają z morza, Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych, Kobieta zaklęta w kamień, Zuzanna nie istnieje, Autoportret z Lisiczką, Magda.doc.

Renata Putzlacher-Buchtová

Básnířka, překladatelka, publicistka, autorka písňových textů, divadelních adaptací a scénářů. Dramaturgyně polské scény Těšínského divadla v Českém Těšíně, od roku 2002 doktorandka na FF Masarykovy univerzity v Brně. V roce 2009 obhájila doktorát z polské literatury. Na Ústavu slavistiky Filozofické fakulty MU vyučuje současnou polskou literaturu a teorii a praxi překladu. Spolu s Jaromírem Nohavicou založila Kavárnu AVION, která není, a od roku 2000 je předsedkyní česko-polského uměleckého sdružení Spolek-Towarzystwo AVION. Vydala osm básnických sbírek a pro CD Lamus a Divertimento napsala texty písní. Překládá z češtiny, slovenštiny a polštiny, především poezii, dramata a texty písní. Na básnickém setkání přečte ukázku ze své nové knihy nazvané V kavárně Avion, která není.

27.5.2014 14:12:19 | přečteno 353x | KIS města Přerova
 
Mapa webu
load