Přerovský rodák Petr Malík vystavuje své obrazy po pěti letech v rodném městě. Svá oblíbená témata neopouští ani v současné tvorbě – rád maluje přírodu, papoušky a hmyz, ale také městská zákoutí, hlavně ta noční.
VÝSTAVA PRODLOUŽENA DO 7. 10. 2016
Přerov v datech, mapách a číslech - výstava, která si klade za cíl seznámit obyvatele města Přerova s městem samým tak, jak jej sami příliš neznají, bude v Pasáži slavnostně zahájena 29.6. v 17 hodin.
Výstava soutěžních návrhů na jednotný vizuální styl.
Slavnostní zahájení 29.6. v 17 hodin.
Srdečně Vás zveme na výstavu známého grafika a ilustrátora. Oldřich Jelen se narodil roku 1961 v Bělé pod Bezdězem. Vyučil se knihařem. Soukromě začal studovat kresbu i malbu, mezitím přijímal příležitostná zaměstnání. V letech 1990 – 1993 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze. Poté z Akademie odešel, aby hledal uplatnění jako svobodný výtvarník.
Zveme vás na výstavu oceněných výtvarných prací z oblíbené soutěže. SVČ ATLAS a BIOS, Přerov je dlouholetým vyhlašovatelem výtvarných soutěží s různou tematikou. Mezi oblíbené patří již tradičně soutěž „Namaluj přírodu“, která má každý rok jiné přírodovědné téma.
V neděli 24. dubna v 16 hodin bude slavnostní vernisáží otevřena v Pasáži nová výstava s názvem Rytmus ticha. Na výstavě představí své obrazy a objekty pět autorů, kteří se tentokrát rozhodli vystavovat společně. O hudební doprovod se postará violoncellista Ondřej Kratochvíl.
Výstava fotografií.
Na letošní výstavě fotografií se přerovský autor Martin Blaťák zaměřil na jihozápad Francie. „Návštěvníci budou moci na této výstavě shlédnout zajímavá místa francouzských regionů Akvitánie a Midi-Pyrénées. A to z nulové nadmořské výšky na pobřeží Atlantského oceánu až po vrcholy Pyrenejí.
Po osmdesáti letech si připomeneme slavnou Středomoravskou výstavu, která Přerov v roce 1936 nesmírně zviditelnila a město z tohoto úspěchu ještě dlouho žilo. Výstava byla přehlídkou života, kultury a hospodářství střední Moravy své doby. Celou výstavou prostupovalo silné vlastenectví a záštitu nad ní převzal sám prezident Beneš.
Výstava přibližuje krajinářskou grafiku Friedricha Adolfa Kunikeho, který je svými následovníky považován za "otce rakouské litografie". Návštěvníci si mohou prohlédnout kolem šedesáti grafických listů zachycující typickým Kunikeho stylem krajinu Moravy a Slezska, před necelými dvěma sty lety.
Výstava připomíná 900. výročí založení kláštera Clairvaux a význam cisterciáckého řádu, který je nedocenitelný a přesahuje rámec středověku i v našich zemích (Velehrad).