4939083

Kulturní a informační služby města Přerova p.o.

Městský dům Přerov

Městský dům Přerov

Archeologické léto 2022

Archeologické léto
Místo konání:Památník lovců mamutů, Město Přerov
Datum konání:8.7.2022 od 10:00 hodin
12.8.2022 od 10:00 hodin
27.8.2022 od 10:00 hodin
Charakter akce:Místní
Doporučeno pro:Všechny
Typ akce:Přednáška, beseda
Tematická kategorie:Akce pro veřejnost
Více informací na:www.archeologickeleto.cz
Anotace:Vydejte se s archeology do terénu za archeologií! V návaznosti na loňský úspěšný první ročník celorepublikové akce Archeologické léto se Archeologické ústavy AV ČR v Praze a v Brně ve spolupráci s více než pěti desítkami vědeckých, muzejních a dalších regionálních pracovišť, rozhodly i pro toto léto zorganizovat program komentovaných prohlídek archeologických lokalit s odborným výkladem profesionálních archeologů.

Podrobný popis:

Na Přerovsku mohou všichni milovníci archeologie a historie během měsíce července a srpna absolvovat prohlídky vedené archeologem Muzea Komenského v Přerově Zdeňkem Schenkem. Ten je seznámí se všemi zajímavostmi, které se vztahují ke dvěma významným archeologickým lokalitám v regionu. V Přerově bude ve spolupráci Kulturně informačních služeb města Přerova a Muzea Komenského v Přerově realizována komentovaná prohlídka legendární paleolitické lokality Předmostí s Památníkem lovců mamutů, v jehož interiéru je k vidění unikátní skládka kostí zvířat poslední doby ledové. Další atraktivní prohlídkou bude návštěva hradu Helfštýna a seznámení s výsledky archeologických výzkumů a nejzajímavějšími nálezy v atraktivním prostředí paláce, který byl po náročné obnově na konci srpna 2020 slavnostně otevřen veřejnosti.
Stačí si jen rezervovat ten správný termín na internetové stránce akce: www.archeologickeleto.cz. https://www.arup.cas.cz/archeologicke-leto/

Příloha

Fotogalerie

Archeologické léto

Archeologické léto

 
 
 
Mapa webu
load