0

Kulturní a informační služby města Přerova p.o.

Městský dům Přerov

Městský dům Přerov

Grzegorz Sidorowicz

Výstava fotografií - Přeshraniční hudební setkání

  • GRZEGORZ SIDOROWICZ, obrázek se otevře v novém okněDernisáž za účasti autora se koná 18.10. v 17 hodin, bluesový doprovod Ivan Němeček
  • ikona souboruPlakát
  • ikona souboruO autorovi
  • Termín: 25. září - 18. října 2013


Již od roku 1990 se každý rok v srpnu koná na zámku Kliczków v Dolním Slezsku na Jihozápadě Polska (75 km vzdušnou čarou severovýchodně od Liberce a 50 km za česko - polskou hranicí) řada akcí, zastřešená bluesovým festivalem BLUES NAD BOBREM.

Součástí festivalu jsou bluesové workshopy vedené předními umělci polské hudební scény, kteří sdílejí s účastníky seminářů své rozsáhlé znalosti a zkušenosti a předávají je mladým. Každý účastník může zlepšit své dovednosti ve zpěvu, hře na akustickou, či elektrickou kytaru, basu, harmoniku, bicí, klávesy, nebo saxofon. V případě zájmu je možno také se naučit ovládat zvukovou techniku, nebo techniky fotografování.

V letošním ročníku byly otevřeny třídy: zpěv, kytara, basa a bicí. Dále se účastníci mohli hlásit na lekce foukací harmonika a klávesy. Celá výuka pak probíhala v reprezentativních prostorách zámku. Výstava fotografií Grzegorze Sidorowicze přibližuje návštěvníkům jednak atmosféru festivalu ale především atmosféru těchto bluesových workshopů.

Letošní Přeshraniční hudební setkání na Zámku Kliczków proběhlo od 5. do 14. srpna 2013 při festivalu Blues nad Bobrem /Transgraniczne Spotkania Muzyczne w Zamku Kliczków 5. - 14. 8. 2013/

21.2.2014 11:54:22 | přečteno 439x | KIS města Přerova
 
Mapa webu
load