315

Kulturní a informační služby města Přerova p.o.

Městský dům Přerov

Městský dům Přerov

Fantazie 2x jinak: 6. 5 - 29. 5. 2015

Fantazie

V měsíci květnu potěší své návštěvníky Výstavní síň Pasáž hned dvěma výstavami výtvarného umění současně. Ve středu 6. května od 17 hodin proběhne vernisáž výstavy M. Pavlovského a M. P. Pfeffer s názvem Fantazie 2 x jinak.




  1. Michael Pavlovský - dřevěné hračky a objekty
  2. Michaela P. Pfeffer - koláže

Oblíbené designové dřevěné hračky a objekty zde budou vystaveny současně s kolážemi autorky. Užitému uměním, designu nábytku a interiérových doplňků  se M. Pavlovský věnuje již od osmdesátých let. Je přesvědčen, že díla pojatá s vtipem a humorem navozují dobrou náladu a příjemnou pohodu, jak u dětí tak dospělých a přitahují tím zájem o výtvarné umění všeobecně. Za sebou má přes 40 samostatných výstav a jeho tvorba je zastoupena ve sbírkách MG v Brně, UMPM V Praze a v soukromých sbírkách u nás i v zahraničí.

V další části galerie je pro návštěvníky připravena souborná výstava více než padesáti děl našich známých malířů a grafiků. Jedná se o díla našich předních autorů jako je Anderle, Burgetová, Bím, Červinka, Demel, Hartinger, Janeček , Kotasovi, Kodet, Kristofori,Kulhánek, Liesler, Malina, Piačka, Richterová, Suchánek, Zeman a další.  Shlédnete zde více žánrů, od figurálních po krajinomalby, stejně tak rozmanité techniky grafiky jako je litografie, suchá jehla, lept atd. Nejrozsáhlejší bude kolekce grafiky od Oty Janečka. Přijďte se podívat na zajímavou nabídku děl našich významných autorů. 

  • Vernisáž 6. května v 17 hodin
  • ikona souboruPlakát


Fantazie
4.5.2015 7:45:38 | přečteno 472x | KIS města Přerova
 
Mapa webu
load