0

Kulturní a informační služby města Přerova p.o.

Městský dům Přerov

Městský dům Přerov

Středomoravská výstava v Přerově 1936: 24. 1. - 15. 4. 2016

Středomoravská výstava v Přerově 1936

Po osmdesáti letech si připomeneme slavnou Středomoravskou výstavu, která Přerov v roce 1936 nesmírně zviditelnila  a město z tohoto úspěchu ještě dlouho žilo. Výstava byla přehlídkou života, kultury a hospodářství střední Moravy své doby. Celou výstavou prostupovalo silné vlastenectví a záštitu nad ní převzal sám prezident Beneš. 

V čestném předsednictvu byl velký počet významných osobností z oblasti vrcholové politiky a výstavu obeslalo několik stovek vystavovatelů z celé republiky a zahraničí.

Výstava měla také přispět k propagaci regionu střední Moravy a ukázat úspěchy a pokrok Hané.  Proběhla s výborným výsledkem díky nesmírnému nasazení představitelů místní samosprávy (starosta R. Kleiber) a za velké pomoci a zájmu Přerovanů.

Na výstavě uvidíte archivní dokumenty, krásné fotografie i autentické předměty - např. návštěvní knihu, kterou zapůjčilo Muzeum Komenského a další.

Návštěvníci budou mít možnost podívat se i na krátké filmy ze Středomoravské výstavy, které byly uloženy v archivu.  Také se seznámíte s příběhem známé přerovské sochy "Světluška", které je po dlouhých 80 letech opět součástí výstavy.

Přijďte si připomenou slavné dny našeho města.

22.1.2016 9:24:43 - aktualizováno 18.2.2016 10:16:02 | přečteno 399x | KIS města Přerova
 
Mapa webu
load