315

Kulturní a informační služby města Přerova p.o.

Městský dům Přerov

Městský dům Přerov

25. 6. - 9. 8. 2019: Výstava výtvarných prací studentů Gymnázia Jakuba Škody v Přerově

GJS Snění 2019

Motto: Vesmír vždy stojí při nás, když jdeme za svými sny, jakkoli hloupé by se mohly zdát. Jsou to naše sny a jen my víme, jakou cenu za ně platíme.“ —  Paulo Coelho

Letošní výtvarná výstava studentů Gymnázia Jakuba Škody je věnována snům a snění. Tedy – barevným příběhům, nebo chcete li, krátkým filmům, které režíruje naše podvědomí. Do snů se promítají naše obavy, touhy i zážitky. Někdy můžeme s jejich pomocí najít řešení obtížné situace, potkat dávné přátele, nebo se zamilovat, jindy se zase pořádně bát. A co tak si ve snu zalétat, projít se po vodě nebo prožít den ve společnosti mimozemšťanů? Sny, to jsou ale i naše přání či plány. Ať splněné nebo nerealizované, vždycky jsou pro nás motivací k tomu, o něco se snažit a překonávat sami sebe.

Snové fantazie můžete na výstavě objevovat v kresbách, malbách, kombinovaných technikách i v prostorové tvorbě. Vedle nich ale uvidíte i další náměty a techniky, které si během školního roku gymnazisté vyzkoušeli - keramiku, kašírované sochy, grafiku, návrhy šatů z papíru, koláže a další.

Mimochodem: Jaký se Vám zdál včera sen? A sníte s otevřenýma očima? A co noční můra? Znáte ji? Zkuste si vzpomenout a napište nám některé z vašich snových zážitků. Rádi je uveřejníme na naší výstavě.

Na stažení:
17.7.2019 14:27:09 | přečteno 591x | KIS města Přerova
 
Mapa webu
load