Archiv uspořádaných výstav 2014


Podzimní salon - listopad a prosinec 2014

Od měsíce listopadu mohou zájemci o umění navštívit v Pasáži první tzv. Podzimní salon. Půjde o prodejní soubornou výstavu obrazů, grafiky, keramiky, drobných uměleckých plastik, originálního porcelánu i tradičních českých vánočních ozdob.

Momenty života - Veronika Štrbíková - obrazy: 4.9. - 17.10.2014

"Momenty života" je název výstavy obrazů mladé talentované přerovské malířky Veroniky Štrbíkové. Její tvorbu, s jasně definovaným autorským rukopisem lze možná jednoduše pojmenovat jako poeticky surrealistickou, s lehce kubistickou symbolikou. Obrazy se vyznačují určitou příběhovostí, kompozice je záměrně mnohovrstevnatá a šifruje v sobě množství významů a skrytých příběhů a symbolů. 

Tématická výstava - tvorba žáků výtvarného oboru ZUŠ B. Kozánka v Přerově: 4.9. - 17.10.2014

Exotické portréty
Malovaná keramická mozaika
Slunečnice


Kvetoucí hory - Rudolf Štěpančík - fotografie: 5.8. - 29.8.2014

Narodil se v Přerově v roce 1939 a až na vyjímky, tj. roky vysokoškolského studia a vojny, zde prožil plných sedmdesát let. Po absolvování přerovské SPŠ, pokračoval ve studiu na VUT v Brně a po jejím dokončení nastoupil do podniku Meopta Přerov, kde setrval třicet let. Zkušenosti získané v Meoptě zúročil ve vedení pobočky Ekoagrobanky a následně v podniku Gala Prostějov. Pracovní aktivity ukončil v r. 2004.

Za krásami jižní Itálie a Sicílie - Martin Blaťák - fotografie: 5.8. - 29.8.2014

Itálie je pro turisty, cestovatele i fotografy jednou z nejlákavějších zemí světa. Čtyřiadvacetiletý autor fotografií Martin Blaťák Itálii navštěvuje už od dětství. Návštěvníkům této výstavy představí svými fotografiemi zajímavá místa italských regionů Kampánie, Kalábrie a Sicílie.

Svět kolem nás - výstava studentských výtvarných prací: 24.6. - 1.8. 2014

V úterý 24. června v 17 hodin bude zahájena nová výstava, která návštěvníkům představí průřez výtvarnou tvorbou studentů Gymnázia Jakuba Škody v Přerově. Vedle tradiční a oblíbené malby i kresby, uvidíte kašírované objekty, grafiku, fotografické pokusy i kombinované techniky.

Hlava nehlava - Tom Hrubý - obrazy, Tomáš Kubíček - keramika: 15.5. - 20.6.2014

Vernisáží 15. května v 17 hodin bude otevřena společná výstava olomouckých autorů - malíře Toma Hrubého a keramika Tomáše Kubíčka.
Obrazy inspirované vlastním vnitřním světem, prožitky, vzpomínkami a hra s názvy obrazů je jistým klíčem malířova uměleckého sdělení. Osobnost sochaře prezentují originální antropo -zoomorfní objekty.

Karel starší slaví… a děti malují: 12.5. - 20.6.2014

Výstava k 450. výročí narození Karla staršího ze Žerotína přináší osmdesátku obrázků, které vytvořily děti z Brandýsa nad Orlicí (kde se Karel v roce 1564 narodil) a z Přerova (kde v roce 1636 zemřel). Školáci namalovali Karla staršího ze Žerotína originálně – a v současných „kulisách“ svých měst.

Obrazy Vojtěch Nosek a výstava fotografů SNAFO: 4.4. - 2.5.2014

Společnou vernisáží v pátek 4. dubna v 17 hodin budou tentokrát zahájeny hned dvě výstavy současně. Přerovský malíř Vojtěch Nosek představí kolekci obrazů, která přiblíží návštěvníkům průřez jeho tvorbou za několik posledních let. Velmi rád se věnuje krajinomalbě, s oblibou však portrétuje a maluje i zátiší. Devatenáct osobností Sdružení amatérských nezávislých fotografů SNAFO 2008 přiblíží veřejnosti svůj „úhel pohledu“ přes čočku fotoaparátu na lidi, přírodu, události... jednoduše řečeno na „Fantastický svět okolo nás“, jak si výstavu sami pojmenovali. A nakonec se můžeme také těšit na příjemný hudební doprovod Přerovské hudební společnosti Entuziasté.

Přerov – příběh staré cesty: 18.12.2013 - 28.3.2014

Výstava „Přerov – příběh staré cesty“ nabízí jednoduchý a srozumitelný výběr událostí, které úzce souvisí s polohou našeho města na křižovatce důležitých cest. Výstava je přizpůsobena všem věkovým kategoriím návštěvníků. Děti zde mohou posoudit, jak by vypadal ve skutečné velikosti mamut z jejich oblíbených kreslených filmů nebo středověký rytíř, který na svém koni bojoval pod přerovskými hradbami v časech slavného českého krále Přemysla Otakara II. V této souvislosti si děti také mohou vyzkoušet drátěnou košili a jak dobře, či nedobře je vidět z rytířské přilby.

Výstava fotografií z činnosti česko-slovenských klubů a organizací

Bytosti a charaktery

Grzegorz Sidorowicz

Výstava fotografií - Přeshraniční hudební setkání

Toulky Francií

Ptactvo naší planety a Co je to štěstí

Hana Münsterová

Výstava originálních výrobků z pracovních terapií zdravotně postižených klientů