Archiv uspořádaných výstav 2018


Století Přerovska ve výtvarném umění II. část 1968 - 2018

Druhá polovina stoleté republiky v obrazech, keramických a kovaných plastikách, dřevořezbách i moderních plechových skulpturách bude obdobím, jehož umění přiblíží návštěvníkům Galerie města Přerova na Horním náměstí a Výstavní síň Pasáž v Kratochvilově ulici během října a listopadu.

Na cestě po Itálii: 27. 6. - 31. 8. 2018

Prostřednictvím své šesté výstavy fotografií z cest zavede návštěvníky přerovský autor Martin Blaťák na Apeninský poloostrov.  

Báje, mýty, legendy: 29. 6. - 10. 8. 2018

Příběhy o stvoření světa, antičtí bohové, legendy spojené s mimoevropskými civilizacemi, ale také mýty soudobé a v poněkud odlišném významu, jsou námětem výstavy výtvarných prací studentů Gymnázia Jakuba Škody. 

Z historie přerovských radioamatérů: 18. 4. - 22. 6. 2018

Od 18. dubna mohou zájemci nahlédnout do zajímavého oboru přerovského radioamatérství. Jeho nejstarší historii přiblíží výstava, která pomocí dobových dokumentů, fotografií i historických přístrojů nabídne pohled do oblasti, jejíž vývoj byl úzce spjat i s našimi dějinnými událostmi.


14. 6. - 27. 6. 2018: Švédské šance 18. 6. - 19. 6. 1945

Na Švédských šancích se bude jako připomínka výročí tragédie i letos konat pietní akce spojená s bohoslužbou. Při této příležitosti zde bude nově umístěno výtvarné dílo, jako vzpomínka na zdejší tragickou událost.

Vernisáž se uskuteční 14. 6. v 17 hodin.  

Výstava obrazů, Petr Válek - Brouček umřel: 10. 5. – 8. 6. 2018

Vernisáž 10. 5. v 17 hodin za účasti autora, úvodní slovo Mgr. Pavel Konečný.

Petr Válek je malíř štědře obdařený obrazotvorností, prostoupenou laskavým humorem i tam, kde je jeho téma drsné, nebo baladicky smutné.

Českománie: 2. 4. - 4. 5. 2018

Výstava představí výtvarná díla studentů Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově, která vznikla k příležitosti 100. výročí vzniku naší republiky. Díla jsou inspirovaná českými památkami, přírodou, osobnostmi národa, ale také literaturou, sportem, hudbou nebo folklorem. Výstavou si také gymnázium připomíná 25.výročí svého trvání mezi přerovskými školami.

Století Přerovska ve výtvarném umění: 22. února – 8. dubna 2018

Rozsáhlý výstavní projekt, vzdávající hold výtvarnému umění Přerovska od vzniku Československé republiky po současnost, připravují společně v rámci projektu 100letá Republika Galerie města Přerova a Výstavní síň Pasáž. Ve čtvrtek 22. února v 17 hodin se tak milovníkům umění vernisáží v Galerii města Přerova otevře výstava Století Přerovska ve výtvarném umění – I. část. Léta 1918–1970. Navazující druhá polovina výstavy bude zároveň k vidění ve Výstavní síni Pasáž, a tak jakmile návštěvníci vstřebají dojmy v jednom kulturním stánku, mohou se volně přesunout do druhého. 

10. 1. – 16. 2. 2018: Rozkulačeno! Půlstoletí perzekuce selského stavu

PRODLOUŽENO 

Výstava „Rozkulačeno! Půlstoletí perzekuce selského stavu“ reflektuje období násilné kolektivizace v době komunistického režimu, kdy došlo k zásadní proměně venkova, jejíž důsledky jsou patrné dodnes i v našem regionu. Výstava připomíná těžké osudy vysídlených rodin a sedláků, kteří se stali oběťmi tehdejší propagandy. Velkostatkáři i drobní rolníci nejenže přišli o svou půdu, ale končili ve věznicích a pracovních táborech, jakožto nepřátelé státu. 

11. 1. - 16. 2. 2018: Výstava návrhů urbanistic. soutěže Městotvorné řešení území kolem tzv. průpich

PRODLOUŽENO 

Ve čtvrtek 11. ledna od 17 hodin Vás srdečně zveme na vernisáž výstavy návrhů urbanistické soutěže "Městotvorné řešení území kolem tzv. „průpichu“ v Přerově". Návštěvníci se mohou seznámit se soutěžními návrhy, které řeší důležitou rozvojovou lokalitu našeho města.                                 

Vesla na Bečvě: 7. 12. - 5. 1. 2018

Výstava Vesla na Bečvě připomene významné 85. výročí založení veslování v Přerově.

 

Domov mraků: 3. 12. - 5. 1. 2018

Výstava obrazů - Eliška Fialová, Kateřina Pěkná, Anna Sypěnová

První prosincová adventní neděle bude ve Výstavní síni Pasáž spojena s vernisáží výstavy tří mladých malířek - Elišky Fialové, Kateřiny Pěkné a Anny Sypěnové. Témata velkoformátových maleb těchto autorek pospolu dobře fungují, přírodní struktury a symbolické prvky je vedou až téměř k abstraktnímu vyjádření, přičemž vytvářejí vlastní, idealizovaný a do sebe uzavřený svět. Výstava s názvem Domov mraků bude zahájena 3. prosince mimořádně od 15 hodin.