Archiv uspořádaných výstav 2021


11. 9. - 29.10. 2021: BARVY A TVARY, Pavel Bezděčka - obrazy, Pavel Toman - sochy

V sobotu 11. září v 15 hodin bude v galerii otevřena nová výstava s názvem Barvy a tvary. Tentokrát v Pasáži objevíte umělce, kteří v Přerově dosud nevystavovali. Jsou to přátelé z Jihlavy - Pavel Bezděčka, který bude vystavovat obrazy a Pavel Toman, který zde nainstaluje své sochy. 

Srdečně vás zveme na vernisáž nové výstavy v sobotu 11. září v 15 hodin. 

Hudební doprovod D.U.B music.

12. 7.- 3. 9. 2021: Evropský architekt Bohuslav Fuchs

V měsících červenci a srpnu mohou návštěvníci shlédnout výstavu o významném českém architektovi Bohuslavu Fuchsovi(1895 - 1972).

Nejen jako architekt, ale také jako urbanista, teoretik a hlavní představitel brněnské funkcionalistické školy svým rozsáhlým dílem zásadně ovlivnil vývoj české architektury, stejně jako zrání moderní architektury v mezinárodním kontextu. Pochází ze Všechovic, kde má dnes svou stálou výstavní síň v budově bývalé školy.

12. 7. - 20. 8. 2021: Josef Franc - Montenegro, krajina pro romantiky, výstava fotografií

Nádherně členitá krajina s mnoha zajímavými prvky, zákoutími i zátišími, malebné horské louky, plné nepřeberného množství květů i dřevěné salaše s pohostinnými obyvateli; divoká zvěř, kterou je možno místy spatřit, tyrkysové vody horských řek, protékajících mohutnými dlouhými kaňony – to vše vytváří skutečný obraz této svobodné balkánské zemičky. Tady si duše i oko romantika a fotografa přijdou na své…


11. 5. - 2. 7. 2021: Okamžiky - výběr z výtvarného díla Miloše Suma

Výstava představí výtvarná díla známé přerovské osobnosti - Miloše Suma. Jedná se především o kresby, které dosud nebyly veřejně prezentovány. 

Velkou zajímavostí bude série kreseb z průběhu stavby přerovské sokolovny.

3. - 25. 6. 2021: Kulturní dědictví UNESCO - Černá Hora

Vernisáž proběhne 3. 6. v 16 hodin, dle aktuálních platných opatření. Panelová putovní výstava představuje Černou Horu a její národní kulturní dědictví zapsané na světový seznam UNESCO.

8. 10. – 28. 5. 2021: Hlasy mrtvých jazyků

Pořádá: Městské evropské informační středisko Přerov, Výstavní síň Pasáž a Europe Direct Olomouc